top of page

Гурток бісероплетіння «Майстрині»

Декоративно-прикладне мистецтво - широкий розділ мистецтва, який охоплює різні галузі творчої діяльності, спрямованої на створення художніх виробів з утилітарними та художніми функціями. Збірний термін, умовно об'єднує два широких виду мистецтв: декоративне і прикладне. На відміну від творів витонченого мистецтва, призначених для естетичної насолоди і відносяться до чистого мистецтва, численні прояви декоративно-прикладної творчості можуть мати практичне вживання в повсякденному житті.

Твори декоративно-прикладного мистецтва відповідають кількома характеристиками: мають естетичною якістю; розраховані на художній ефект; служать для оформлення побуту та інтер'єру.

На заняттях гуртка «Майстрині» діти вчаться різним видам рукоділля, основним з яких є бісероплетіння. Робота гуртка спрямована на формування естетичного смаку вихованців та розвиток дрібної моторики рук

Виділяють такі позитивні сторони бісерного рукоділля: розвиток дрібної моторики рук, розвиток фантазії, вміння відтворювати й розуміти схеми. Дрібна моторика та її активний розвиток – це запорука успішного розумового розвитку дитини. Науково доведено, що нервові закінчення на кінчиках пальців людини відповідають за формування інтелекту і здатність мислення. Дитина при роботі з кожною одиницею бісеру впливає на необхідні точки фаланг пальців, при цьому активує кровообіг і виробляє координацію рухів.

Заняття бісероплетінням дозволяє дітям самовиражатися, прагнути до індивідуальності.

Роботи гуртківців є постійними переможцями конкурсів декоративно – прикладного мистецтва: міського етапу обласного фестивалю писанок «Писанковий рай», обласного конкурсу ялинкових прикрас «Моя новорічна мрія» (2017 р.) тощо.

Керівник гуртка: Ільченко Людмила Борисівна

bottom of page