top of page

Карате для дітей: користь і протипоказання

Карате – це східне бойове мистецтво, яке доводить свою ефективність протягом вже дуже довгого часу.

Батьки завжди задаються питанням, на які заняття віддати дитину. Вся проблема полягає в тому, що в юному віці малюкові ще важко зробити такий вибір самому.

Розвиває силу волі і почуття власної гідності

До бойовим мистецтвам всі ставляться по-різному. Але якщо у вас хлопчик, то він обов'язково повинен вміти постояти за себе, починаючи вже з молодшої школи, оскільки саме там відбуваються перший конфлікти з однолітками.

Карате для дітей є відмінним вихователем, який навчить з малого віку поважати старших, йти напролом через будь-які перешкоди і бути цілеспрямованим.

 

Якщо з приводу дівчаток можна ще посперечатися, то майбутнього богатиря обов'язково потрібно віддавати на контактні види спорту.

Сучасні школи бойових мистецтв викладають карате для дітей, починаючи з віку 4-5 років. Звичайно ж, тренування карате для дітей в таких групах не схожі на заняття більш старших груп. Це нагадує більше гру, ніж заняття прикладним бойовим видом спорту.

Що знадобиться для занять?

Так прийнято, що вважається непристойним тренуватися в шортах або футболці. Крім того, що карате для дітей стає кращим другом, воно виховує повагу до оточуючих людей.

Таку рису характеру воно передає дітям через сувору дисципліну, яку варто завжди дотримуватись. Одним із правил є тренування в спеціальному одязі – це кімоно для карате. Для дітей його буде носити цікаво, особливо тому, що куртка завжди перев'язується поясом, за яким можна судити про рівень знань і навичок сусіда по залу.

Часто саме пояса стають для дітей непоганим способом виразити свої здібності і амбіції. Так що карате для дітей ставати своєрідним змаганням, де кожен хоче мати більш серйозний пояс.

Якщо у вас є кімоно, взуття (деякі тренуються в чешках або босоніж – це залежить від температури залу і типу покриття), то залишилося лише знайти гроші на оплату роботи тренера, а також визначитися зі стилем карате.

 

Як вибрати стиль карате?

Різновидів цього бойового мистецтва насправді дуже багато, і всі вони чимось відрізняються. Приміром, в кіокушин (також називають кьокусін-карате) на змаганнях не можна бити рукою в голову. Добре це чи погано? Хтось може сказати, що це добре, тому-що голова потрібна для того, щоб думати, а від ударів людина стає тільки тупіше.

З цим можна посперечатися, але відразу скажемо – пропустити удар ногою в голову ще менш приємно, ніж рукою. А каратисти вміють бити ногами з такою швидкістю, що не встигаєш моргнути. Відпрацьовуючи базову техніку, учні все одно тренують удари по голові.

Якщо ви хочете повністю захистити дитину від травм голови, то можете віддавати його в секцію кудо, де перед боями на учнів надягають спеціальні захисні шоломи.

Не визначилися, що вибрати, дзюдо або карате для дитини, а може є й інші варіанти?

Не розпорошувати, спробуйте з'ясувати у свого чада, де йому більше подобається – зводите його позайматися і там, і там.

Як визначитися з тренером?

Це питання дуже важливе, оскільки від нього безпосередньо залежить та користь, яку отримуватиме дитина від занять.

Не можна однозначно говорити про те, який тренер краще – молодий чи той, що вже має кілька десятків років досвіду викладацької діяльності.

 

Більш досвідчений тренер швидше за все потрібен дорослим бійцям, яких він зможе навчити новим і ефективним технікам ведення бою. А молоді як раз-таки добре справляються з юними каратистами, оскільки можуть зацікавити їх якимись новими вправами, задумами, які вони з легкістю реалізовують в ігровій манері.

Але знову ж у кожного тренера є своя репутація, відгуки інших батьків. Варто до них уважно прислухатися, так як цій людині ви довірите навчання власної дитини.

Від кваліфікації тренера залежить багато чого: вміння знаходити спільну мову з дітьми, здатність достукатися або донести думку абсолютно до всіх учнів, виховні навички, наявність досвіду і впевненості в словах, вміння підтримати дисципліну в групі і багато іншого.

Як захистити дитину від травм?

Безумовно, повністю захистити маленького чоловічка від тілесних травм не вийде, як би нам того не хотілося.

 

Але можна уникнути частина з них, якщо є захист для карате для дітей. Купити її можна в будь-якому магазині. Зазвичай це рукавички на руки, накладки на ноги, черепашка для пахової зони, шолом.

Якщо ви хочете віддати на карате дівчинку, то ще потрібно подбати про нагрудниках, адже хвороби молочної залози в зрілому віці їй явно не потрібні.

Чи можна пускати чадо на змагання?

Безумовно, але тільки з дозволу тренера з карате. Для початківців дітей це буде найперший спосіб перевірити свої сили і навички.

Існує така практика, коли тренер з батьками насильно примушують маленьких каратистів брати участі у змаганнях. Це вкрай неправильно і діє згубно на дитячу психіку.

Якщо ви не хочете, щоб дитина затискався всередині себе, то не варто його примушувати робити що-небудь подібне. Він повинен сам вирішити, виходити на змагальне татамі чи ні.

Безумовно, йому буде в перший раз дуже страшно – в такий момент йому потрібна буде підтримка. Та й у інших випадках теж. Так що не пропускайте подібні заходи і давайте зрозуміти дитині, що ви його любите і переживаєте за нього.

Які є протипоказання для занять карате для дітей?

Враховуючи той факт, що карате є бойовим мистецтвом, не всім дітям підійде такий активний спорт.

 

Не варто віддавати свою дитину в секцію карате, якщо у нього:

  • присутні явні проблеми зі здоров'ям;

  • спостерігається серцева недостатність;

  • надто високий або низький тиск;

  • видна відсталість у розвитку, як фізичному, так і розумовому;

  • є хронічні захворювання, які заважають займатися спортом;

  • присутні психічні відхилення.

bottom of page