top of page

Про користь танцю для дітей

Танці для дітей є прекрасним стимулятором для розкриття творчих здібностей, яскравим проявом індивідуальних талантів, розвивають музичний слух, визнані прекрасним видом фізичних навантажень. Хореографія сприяє формуванню граціозності руху, правильної постави.

Танці для дітей різного віку

Починаючи з грудного віку, наш малюк жваво реагує на мелодійну музику, киває голівкою в такт, із задоволенням робить зарядку з музичним супроводом. Багато хто просто обожнюють, коли батьки танцюють, тримаючи їх на ручках.

Підростаючи, дитина починає пританцьовувати вже самостійно. Приємна музика викликає в ньому радісні емоції. Він починає грати, дуріти і це є його першим самостійним танцем.

Приблизно з 3-х років, а іноді й раніше, за бажанням батьків діти починають займатися танцями в спеціалізованих закладах та дитячих садках. Ці хореографічні студії для найменших продовжують розвивати музичний слух, почуття ритму. У дітей з'являється уявлення про красу руху. З'являються перші спроби повторити фігуру танцю за вихователем.

З 5-ти, 6-ти річного віку багато дітки вже починають дуже непогано повторювати фігури танцю, розучувати нескладні танцювальні композиції. На думку фахівців саме в цьому віці виявляються здібності дитини до хореографії. До цього ж періоду у дітей починають чітко виявлятися персональні інтереси. Любов до танців проявляється вже далеко не у всіх хлопців. Багато хто, особливо хлопчики, починають віддавати перевагу інші заняття, наприклад у спортивних секціях.

У дітей шкільного віку, з кожним роком зростає коло інтересів. Тепер танцями займаються тільки по-справжньому люблять танцювати діти. Додатковою стимуляцією є участь у публічних виступах. Діти, які беруть участь у шкільних концертах, конкурсах художньої самодіяльності, як правило, користуються популярністю у однолітків, а це додатковий стимул для занять.

Чи всі діти хочуть танцювати?

Безумовно, танці для дітей - справа корисна. Але батькам необхідно пам'ятати, що займатися або не займатися танцями, дитина повинна вирішити для себе сам. Мотивувати необхідність навчання в гуртку хореографії тільки особистим захопленням вельми сумнівна позиція. Якщо дитині, яка не відчуває задоволення від хореографічних вправ, насаджувати заняття танцями, в якості обов'язкового проведення часу, реакція його може бути прямо протилежною очікуваного результату.

Іноді, поважаючи думку дітей, батьки не наполягають на заняттях танцями. Однак у процесі спілкування зі своїми танцюючими однолітками, дитина сама починає проявляти бажання займатися хореографією.

Головний стимул до занять

Для стимулювання до занять, безумовно, величезну роль відіграє особистість викладача - хореографа. Тільки цікава людина здатний бути хорошим учителем (і це стосується не тільки танців, а, мабуть, освіти в будь-якій області). Саме вчитель здатний, як викликати любов до танців, так і погубити інтерес до занять. Важливі всі аспекти. Уміння спілкуватися з юними танцюристами. Підбірка репертуару, музичного супроводу, заохочення найменших успіхів - все має велике значення для пробудження хореографічних здібностей та залучення дітей до занять танцями.

З цього приводу варто зауважити, що при виборі гуртка, студії або танцювальної школи іноді варто зводити дитину на пробні уроки до різних вчителям, а сам він визначиться, де йому найбільше сподобалося, яка атмосфера занять ближче для нього особисто. В дійсності, для школяра, який без особливого захоплення відвідує танцювальні заняття, дуже важливо з'ясувати, що йому не до душі насправді - танці або те як їм вчать.

Репертуар - справа важлива

Важливий також репертуар. Одні діти із задоволенням танцюють народні танці, інші - віддають перевагу заняття бальною хореографією, третім до душі припадуть заняття в школі акробатичного танцю. Головне вчасно виявити всі сподівання наших дітей, не вбити в них особисті пориви до творчості та самовдосконалення.

bottom of page