На жаль, в наш час для дітей настільний теніс не так вже привабливий і не користується у них великою популярністю. Тоді як цей вид спорту розвиває у дитини швидкість, гнучкість, спритність і навіть витривалість. М'яч, який використовується в грі, найменший з усіх існуючих в інших спортивних іграх. А більша швидкість його польоту вимагає від юного спортсмена концентрації уваги і прояви швидкої реакції. Тому якщо ви роздумуєте, в яку спортивну секцію віддати дитину, то не слід забувати про настільний теніс.
Сьогодні у батьків є можливість підібрати ту школу настільного тенісу для дітей, яка найбільш, на їх думку, підходить для їх чада. Так як техніка гри у всіх однакова, у школах можуть відрізнятися лише методи навчання, а також форма проведення тренувань. Адже вони можуть включати в себе не тільки гру в настільний теніс: для дітей старцюють рухливі ігри (футбол, баскетбол, гандбол і т.д.), якими найчастіше закінчуються тренування. Звичайно, навчання дітей техніці гри в настільний теніс може проходити і в домашніх умовах, але це тільки в тому випадку, якщо ви хочете, щоб цей вид спорту був для дитини все, лише свого роду захопленням.
Для дітей настільний теніс є своєрідним тренуванням мозку. Дитина повинна відчувати, яка буде швидкість м'яча після удару (відповіді на удар), а також місцезнаходження суперника. До того ж йому необхідно розраховувати не тільки силу удару, але і напрямок польоту м'яча.
У секції настільного тенісу для дітей вчать правильно приймати рішення, аналізувати їх, а також змінювати в залежності від ситуації. Адже з цими навичками безпосередньо пов'язаний результат гри. Дитина повинна бути розважливий, тому під час тренувань приділяється увага розвитку психічної стійкості.
Тренування в школі тенісу для дітей сприяють розвитку у дитини, як рухової, так і зорової пам'яті. Вони дозволяють створювати технічні, а головне тактичні комбінації, які в підсумку призведуть юного тенісиста до перемоги. Звичайно ж, такі навички приходять з часом, коли для дітей заняття тенісом стають вже не просто навчанням, а відточуванням отриманих навичок і умінь.
Психологічна підготовка
Змагання з тенісу для дітей супроводжується шумом і криками вболівальників. Але все-таки це не той рівень їх проведення, який спостерігається під час професійних турнірів. Тому до такого «супроводу» гри дитина повинна підготуватися заздалегідь. Для цього заняття для дітей з настільного тенісу можуть проводитися в різних умовах. І з часом дитина навчиться не реагувати на крики або, наприклад, на хлопки.
У когось викликає велике хвилювання очікування, коли ж почнеться гра. Потрібно вчитися боротися і з цим. Сплеск емоцій у дитини повинен швидко змінюватися на «бойову готовність». Тому завдання тренера полягає в умінні заспокоїти юного спортсмена, підібравши потрібні слова, і підготувати його до гри.
Для того щоб досягти найкращого результату в настільному тенісі, для дітей у першу чергу важливо поєднання таких якостей, як кмітливість, завзятість, сила воля і цілеспрямованість. Більше того, заняття з настільного тенісу в кілька разів їх збільшують. А вони ж так необхідні і в звичайному повсякденному житті.
Перевага настільного тенісу полягає ще і в тому, що заняття їм сприяють зміцненню здоров'я дитини. Він є своєрідним «протиотрутою» від недуг, яке допомагає зміцненню м'язів, стабілізації кров'яного тиску, нормалізації кровообігу, а також інших не менш важливих систем організму людини.