top of page

Про користь співу для дітей

Не секрет, що основою музичного виховання дітей є спів. Звичайно, багато дітей з великим задоволенням займаються на музичних інструментах, але саме спів легко в засвоєнні і носить набагато більш масовий характер. Та й у повсякденному житті набагато частіше можна зустріти малюка, щось наспівував собі під ніс або вголос.

Діти люблять співати і охоче роблять це. І якщо батьки не будуть заважати, а навіть посприяють дитині, то він напевно полюбить спів. А це в свою чергу благотворно позначиться на розвитку дитини. Заняття співом розвивають у дітей подих, слух, відчуття ритму, пам'ять. Співаючі діти раніше починають розмовляти.

Чи можна навчити дитину співати? Як зробити так, щоб заняття приносили користь і доставляли задоволення дитині?

При заняттях з дитиною необхідно враховувати, що голосові зв'язки у дітей влаштовані дещо по іншому. Гортань дітей значно менше, а самі зв'язки значно тонше. Тому у них голос значно тонше, а діапазон вже.

На заняттях діти повинні співати спокійним, тихим голосом, щоб не пошкодити голосові зв'язки. Для цього спеціально підбираються дитячі пісні, у яких зручні тексти і звуковий діапазон звучання. Пошукати такі пісні можна в мережі Інтернет. Ось, наприклад, музика і слова пісень на morepesen.ru.

Хороший музичний педагог при цьому повинен вміти не тільки співати, а й берегти дитячі зв'язки. Під час занять необхідно постійно стежити , щоб діти співали природним голосом, не зриваючись на крик.

Мабуть, один з основних компонентів навчання співу – це тренування дихання. Саме вміння правильно дихати дає виконавцеві можливість якісно співати.

Є кілька вправ по тренуванню дихання, які стануть в нагоді всім дітям:
– «насос» – запропонуйте своєму малюку надути кулька, м'ячик;
– «вітер» – дитина повинна імітувати пориви вітру, як спокійні, так і різкі;
– «собачка» – потрібно імітувати часте дихання собаки, яка деякий час пробігала.

Ще декілька порад тим, хто хоче, щоб дитина любив співати:
1. Співайте самі. Особистий приклад кращий показник для дитини.
2. Не змушуйте дитину співати. Якщо ви періодично співаєте самі, то дуже скоро і малюк заспіває. Якщо ж ні, то рано чи пізно він побачить, як співають артисти по телевізору і буде їм наслідувати. Не форсуйте події, щоб не відлякати дитини.
3. Якщо ваша дитина співає, то не забувайте хвалити його за якісне виконання. У випадку, якщо у нього виходить погано, поговоріть, поясніть, підкажіть як треба співати.

Співайте на здоров'я.

bottom of page