top of page

Яку користь приносить театральний гурток дитині?

Театральні постановки об'єднують в собі різноманітні види мистецтва. Так, дитина, граючи, перевтілюючись, активно пізнає світ.
Завдяки репетиціям, спілкуванню в колективі у дитини розвиваються психологічні процеси - це мова, спілкування, уяву, пам'ять, увагу, а також уміння працювати в команді. Майбутній актор вчиться долати страх виступу перед аудиторією, керувати своїми емоціями і почуттями, він стає більш впевненим у своїх силах і можливостях.
Відбувається творчий розвиток особистості дитини за рахунок вивчення управління мімікою, мистецтва імітації, ораторської майстерності.
Дітям, які займаються у театральному гуртку, доводиться перебувати в постійному русі. Тренується їх координація, пластика. Так відбувається їх фізичний розвиток.
Одна з головних цілей та завдань театрального гуртка - формування любові до мистецтва, естетичне виховання - цілком реалізовується при відвідуванні дитиною занять.
Як проходять заняття?
Групи в театральному гуртку розділяються за віком учасників.
Так, наприклад, в театральний гурток в дитячому саду зазвичай беруть дітей середніх та старших груп у віці 4-5 років. Заняття проводять не більше 20-30 хвилин. Найчастіше в постановках використовують такі популярні дитячі казки, як «Ріпка», «Теремок», «Червона Шапочка».
Заняття в театральному гуртку в школі проходять у той час, коли немає шкільних уроків, тобто без шкоди для навчання. На них проводять вправи та ігри на тренування уваги, пам'яті, техніки мови, ритмопластику, вивчаються основи сценічної майстерності. Час від часу проводяться відвідування театру. Перед постановками виготовляються декорації, костюми і відпрацьовуються ролі учнів.
Репертуар театрального гуртка для молодших школярів може включати в себе казки Чуковського, Пушкіна, народні казки («Вовк і семеро козенят»), оповідання.
Найчастіше учні середніх класів використовують у постановках такі твори, як «Снігова королева», «Маленький принц» та ін.
У театральному гуртку для підлітків инсценируются п'єси, включені в шкільну програму. Можливі постановки на іноземній мові.
В цілому, участь дитини в діяльності театрального гуртка сприятиме гармонійному розвитку особистості.

bottom of page