Гурток рукопашного бою «Спас»
Спас — це українське бойове мистецтво. Верховна Рада України узаконила бойовий гопак, хортинг, український рукопашний бій «Спас», українську боротьбу на поясах. У закон вводиться поняття "національний вид спорту". Це вид спорту, заснований на національно-культурних традиціях. Передбачена можливість створення національної спортивної федерації для таких видів спорту.
Світоглядна основа Спасу ґрунтується на козацьких законах - карбах та козацьких переказах. Особливістю Спасу є техніка, яка називається «гойдок». Вона є рухливою базою цього бойового мистецтва. На неї накладається вся ударна та кидкова техніка. Задачею гойдка є максимально швидке зближення з супротивником із одночасним уходом з лінії атаки та заходом супротивнику в бік чи за спину.
Рухи та удари в Спасі – «робочі», тобто такі, які використовувалися українцями у повсякденному житті. Відповідно, назва ударів передає їхній зміст – «через», «гуп», «вихлист», «вулик», тощо. Навчання у Спасі відбувається в першу чергу завдяки певним специфічним іграм. Такий підхід зумовлено специфічністю техніки.
Спас як і будь який вид спорту має величезну користь для розвитку дитини. Окрім виховання патріотичних почуттів, знайомства з історією і традиціям нашого народу, вихованці гуртка мають можливість розвиватися фізично: зміцнювати всі групи м’язів, розвивати реакцію, спритність. Всі показники здоров’я дитини, в тому числі і психологічні покращуються. Спас як і багато інших видів бойових мистецтв дисциплінує та виховує, але на відміну від інших бойових мистецтв Спас виховує в традиціях нашого народу, які більш зрозумілі та близькі дітям.
Керівник гуртка: Самсонов Іван Іванови