top of page

Танці - не тільки хобі

Танці, як вид дитячої діяльності

Танці – це не тільки веселе і приємне заняття. Протягом дня діти відчувають багато емоцій, стресів і вражень не менше дорослих.

І тому як для дорослих, так і для дітей необхідний виплеск накопиченої енергії. Крім того танці, якщо ними не займатися професійно, досить економічне хобі. А головне, для дитини це буде величезним задоволенням.

Танці для дітей приносять величезну користь. Розберемо всі позитивні моменти танців.

Користь для тіла, а значить, для здоров'я

Рух – це життя. А правильні, цілеспрямовані рухи – це здоров'я. Руху дають навантаження серцю, роблять суглоби рухливими і гнучкими, тренують м'язи і витривалість, координацію, виробляють правильне дихання, з'являється сила. Танці, на відміну від спорту, що не настільки травмонебезпечні.

Ними можуть займатися маленькі діти. Чим раніше дитина почне ходити в танцювальний гурток, тим раніше у нього з'явиться гарна постава, стрункі і пружні м'язи, пластичні і красиві рухи. Крім того, за статистикою у більшості дітей є проблеми з хребтом. А танці будуть коригувати м'язи вашої дитини, що призведе до вирівнювання хребта.

Крім того, за час правильних рухів відбувається правильний розподіл навантаження, знімаються м'язові затиски, поліпшується кровообіг.

Краса і пластика

Красивою ході починають вчити з перших уроків. Дітей вчать красиво рухатися під музику або під рахунок. А значить, у вашої дитини буде красива хода. Перед уроками танців робиться розминка, відпрацьовуються певні рухи, а значить, у вашої дитини буде пластика і грація.

Нові друзі та спілкування

Не у всіх дітей є можливість ходити в дитячий сад. Деякі діти за своєю природою дуже скуті і не вміють знаходити тем для початку розмови, сором'язливі. А потреба в спілкуванні з однолітками є завжди.

Коли діти танцюють в групі, у них точно є тема для розмови, вони поправляють один одного, роблять зауваження, підбадьорюють і посміхаються. У групових танцях необхідно вміти працювати в команді. Красива музика і плавні рухи, доброзичлива, відкрита атмосфера дуже зближують дітей. Музика і рух розкріпачують дитини, роблячи його більш відкритим, сміливим і впевненим у собі.

Чималу користь несуть в собі самі заняття танцями. Діти вчаться слухати гарну музику, що поліпшує музичний смак і слух. З'являється відчуття ритму. Дитина вчиться слухати і розуміти музику, що робить його розвиток більш всебічним, а значить, дитина, що займається танцями, більш розвинений.

Гармонія

Діти, які займаються танцями з ранніх років, стають привабливими і красивими. Поліпшуються пропорції тіла, зовнішність. Вони будуть прагнути до всього елегантному і красивого. Крім того діти, які вчаться танцювати, набувають гарний смак в одязі.

Дівчинка підкреслює свою жіночність і крихкість. Хлопчик відчуває себе сильним і красивим. Діти стають самодостатніми, а значить, в їх душі з'являється спокій і гармонія.

Наприкінці хотілося б дати кілька практичних порад для того, щоб від танців була тільки користь.

Що потрібно зробити перед заняттями

Взуття. Щоб у дитини не було проблем з ногами у зв'язку з високою активністю, необхідно підбирати правильне взуття для танців. Вона повинна щільно сидіти на ступні дитини і не спадати, не повинна тиснути або стягувати будь-яку частину ступні. Краще, щоб взуття було виготовлене з натуральних матеріалів, що дозволило б нозі дихати і не потіти. Не повинна бути важкою. Якщо у дитини є проблеми зі ступнями, необхідно проконсультуватися з фахівцем для правильного підбору взуття. Існують спеціалізовані магазини для дітей. Консультанти допоможуть підібрати якісне взуття.

Одяг. Повинна бути зручною. Не повинна бути дуже вільної або занадто обтягує. Одяг дитини повинна дозволяти дихати тілу. Після завершення занять добре мати змінний комплект одягу, щоб розпарений і спітнілий дитина не виходив у мокрому одязі на вулицю.

Здоров'я. Як правило, дитячі гуртки та танцкласи абсолютно нешкідливі. Але варто проконсультуватися з педіатром, попередньо дізнавшись, чи всі рухи можна робити і яке навантаження необхідні вашій дитині. Як кажуть, «Попереджений значить озброєний».

Користь танців для дітей величезна, діти будуть здоровими, впевненими в собі, розкутими, витривалими і щасливими. Будуть спокійними. 

bottom of page